Tarımda Nerede Yetiştiriyorsanız Yanınızdayız

Hakkımızda

Ekilebilir araziler azalıyor, yerlerine şehirler yükseliyor, su kaynakları kuruyor ve artan nüfusun hızla yükselen gıda ihtiyacını karşılayabilmek, tarımsal üretimde sürdürülebilirliği en önemli mesele haline getiriyor. Sınırlı kaynaklarla ve artan maliyetlerle mücadele eden tarım üreticileri için “ikinci bir şans”, bu şartlar altında artık neredeyse imkansız.

İşte tam bu nedenle, doğru gübre seçimi ve doğru kullanımı, tarım üreticileri için büyük önem arz ediyor ve bu doğruların ödülü de sürdürülebilir yüksek verim oluyor.

Olimpum olarak bizler, Türk ve dünya çiftçileri için organik ve konvansiyonel tarımda yükselen standartlara layık ve üreticilerin yüksek verim beklentilerini karşılayan yenilikçi ürünler geliştirerek, üreticiler üzerinde oluşan bu baskıyı bir nebze olsun sırtlamayı hedefliyoruz.

Formüllerimizi geliştirirken, gübrelerin faydasını en üst düzeye çıkartarak gübreleme maliyetlerini azaltmayı ve istenmeyen çevresel etkilere karşı duyarlı bir anlayışı benimsiyoruz. İster büyük ister küçük ölçekli bir üretici olun, sizin için daha verimli bir mahsul besleme programımız, düşük maliyetli bir gübreleme reçetesi ya da toprak kalitenizi artıracak bir çözüm önerimiz mutlaka var.

Müşterilerimizin güvenini hak etmek için sürekli kendimizi geliştirmeye devam ediyor ve rakiplerimizin de örnek alacağı saygın bir şirket olmayı hedefliyoruz.

Olimpum?

Asırlardır kadim bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan Bursa, Antik Çağ’da Prusa ad Olympum; Olympum eteklerindeki Prusa olarak anılmaktaydı. Binlerce yıllık geçmişe sahip şehrin en önemli sembollerinden olan Uludağ ise o dönemlerde Olympum olarak biliniyordu. Uludağ eteklerinde yer alan Bursa Ovası, çağlar boyu sunduğu tarımsal zenginlikleriyle bu kadim uygarlıklara can oldu. Bu toprakların bereketine ve Uludağ’ın yüceliğine atıfta bulunarak kendimize Olimpum’u isim olarak seçtik.

Logomuz, Uludağ’ı sembolize eden bir dağ görünümünde olup, üzerindeki şekiller verimli arazileri simgelemektedir.

Kalite Politikamız

Organik ve Mineral Gübre Üretimi, Kimyevi Gübre Üretimi, Toprak Düzenleyici Üretimi ve Gübrelerin Alımı, Satımı İthalatı ve İhracatı alanında faaliyet gösteren firmamız kuruluşun amaç ve bağlamına uygun ve stratejik yönünü destekleyecek şekilde kalite yönetim sistemini en üst düzeye ulaştırabilmek için aşağıdaki hususlar doğrultusunda politikasını belirlemiştir.

 

  • Türk ve dünya çiftçileri için organik ve konvansiyonel tarımda yükselen standartlara layık ve üreticilerin yüksek verim ve beklentilerini karşılayan yenilikçi ürünler geliştirmek,
  • Formüllerimizi geliştirirken gübrelerimizin faydalarını en üst düzeye çıkararak maliyeti azaltmak ve toprak kalitesini artırmak,
  • Formüllerimizi geliştirirken çevreye karşı duyarlı bir anlayış benimsemek ve yasal mevzuata uymak,
  • Müşterimizin güvenini hak etmek ve saygın bir firma olabilmek için sistemimizi sürekli iyileştirmek,
  • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kapsamındaki uygulanabilir olarak belirlenen şartları yerine getirmek ve sistemini sürekli olarak iyileştirmek.